Перейти к содержанию

Участник:Гайдук/Украинский язык

Материал из Викисловаря

Текст[править]

Текст на мове, буду создавать статьи об украинских словах, беря примеры отсюда.

Думаю що вже не є секретом, що ринкова економіка розвивається ривками (то пік активності, то занепад, то кожні 10 років, криза), зрозуміло що це походить від того, що бізнес не постійний, і тому не може повернути взяті кредити, і ще тому,що відразу падає ринок цінних паперів. Якщо прибрати поняття «кредит» з нашого лексикону, виникає питання - як буде розвиватися економіка? Якщо прибрати поняття «депозит», відразу ж виникає питання - куди дівати надлишки грошей? Давайте спробуємо відповісти на цих два важливих питання.

Криза показала, що ще не факт, що Ви свої гроші заберете зі свого депозитного рахунку в банку, тому що видані мільйонами долларів кредити ніхто не повертає (не знаю який відсоток не повернення-таємниця покрита мороком), так як банки - комерційні структури, і заробляють в основному на процентній маржі між депозитами (взятими ресурсами) та кредитами. І якщо Ви поклали свої гроші на депозит під відсоток (особливо якщо мова йде про немаленькі суми, то будьте впевнені, що протягом трьох днів, якщо не наступного ж дня, банк (за Ваші ж гроші) видасть комусь кредит або поверне комусь свої зобов'язання. А як же, а за рахунок чого Вам же виплачувати відсотки за Вашим депозитом? Необхідно щоб хтось платив більше банку, ніж банк платить Вам, для того щоб видати і Вам відсотки та ще й жити банку потрібно ж на якісь гроші. У середньому процентна маржа між депозитами і кредитами в банківській сфері складає 5%, на які і живуть банкіри. І все б нічого, нехай би жили собі, але ... .... Так само не є секретом, щоб отримати кредит необхідно відстебнути банку так званий відкат (я не кажу зараз про малі суми), а якщо Ви хочете взагалі не повертати кредит (що теж є досить просто - є спеціально зроблені юридичні нюанси) Вам просто потрібно мати знайомого "СПРАВЖНЬОГО" банкіра (який був би на «доброму» рахунку у своєму центральному офісі), і звичайно ж щоб у нього чи у Вас, був родич у міліції (який теж був би на «доброму» рахунку у свого начальства). А далі просто: - економіка показує , що 20% взятих кредитів не повертається (а зараз в Україні напевно всі 70%, так як цей показник теж таємниця, але зараз не про це). Крім того, статистика показує, що з 10 підприємств початківців бізнесу виживає тільки один. І це - НОРМАЛЬНИЙ ПРОЦЕС в економіці !! І що відбувається далі - бізнес або валиться, або щоб вижити, йому необхідно перебудовуватися, а на це потрібні гроші, і починається занепад економіки і потім криза. При такій моделі економіки - ривки - ЦЕ НЕМИНУЧІСТЬ. Для того, щоб економіка не мала таких ривків необхідно поняття «кредит» і «депозит» просто прибрати з нашого лексикону. Виникає питання : Яким чином буде розвиватися економіка?

Заглянемо в історію. При соціалізмі економіка була плановою і власність була державною. Це не погана модель, але помилка була в тому, що плани повинні були робити самі підприємства і висилати їх до Москви для консолідації і можливо поправок. Головним мінусом такої економіки є відсутність конкуренції, що призводить до застарілих моделей, поганої якості, а головне - до придушення особистості, так як можливо людина працювала би краще і енергійніше, працюючи на себе, ніж на державу. Таким чином ми плавно переходимо до капіталізму. При капіталізмі основна мета - якомога більше прибутків, менше сплатити податків і зробити ціну на свою продукцію менше ніж у конкурента, що призводить (як уже видно ) до низької якості продукту і обману держави і споживача. До того ж, як видно, в капіталізмі закладений закон суперечності - когось треба обдурити - або себе, або державу, і звичайно ж споживача. З усього видно що ця модель доживає останні дні, так як протиріччя призводять до КОНФЛІКТУ власника - держави (яке на його боці) і простого робітника людини (народу), за рахунок якого «люди зі зв'язкам» та люди при владі беруть кредити в банках (тобто гроші підприємств, у яких надлишки, гроші простої людини, яка їх поклала на депозит) і або втрачають їх у бізнесі (хоча нічого ніколи не пропадає ! якщо хтось втратив, значить хтось придбав), або просто не повертають їх банку. Як відомо в цьому світі нічого нікуди не пропадає і криза - це ілюзія для простих людей, а насправді - це перехід капіталу від одних до інших, а якщо поглянути ще глибше - від простих людей до так званих олігархів і людям при владі, які не гнушаються взяти гроші і не повернути їх , а заводиком то продовжують користуватися, і ще й не платять податків, і держава як не дивно, чомусь цих людей просто не бачить і не помічає, а якщо проста людина вкраде з поля пшенички - то може і за грати загриміти, Вам нічого це не нагадує!!!

Звичайно, нормальний же процес економіки коли виживає найсильніший, особливо зараз, коли пропозиції більше ніж попиту. Крім того, при капіталістичній моделі економіки найбільший - завжди сильніший, і якщо захоче (коли йому буде вигідно) придушить слабшого і викупить його, подешевше звісно. Все це призводить до скорочення робочих місць, сліз і безгрошів'ю простої людини. Як бачимо в капіталістичній системі проста людина платить двічі - відсутністю грошей і безробіттям, а якщо поглянути глибше, то як і при соціалізмі - пригніченням особистості. Все це виводить на роздум що необхідна нова економічна модель, краща, більш досконаліша, щоб кожна людина могла спокійно жити і пізнавати себе і свої таланти, дані йому БОГОМ!.

Для того щоб прибрати коливання в економіці і корупцію необхідно просто прибрати поняття «кредит» і «депозит». А тепер давайте з Вами уявимо - кредитів і депозитів немає, податку на прибуток - немає (всі прекрасно розуміють що підприємства показують 30% свого обороту, все інше в тіні - а значить на депозитах і в офшорних зонах, до речі тому що є Ривки В БІЗНЕСІ, і вони це роблять для того, щоб в будь-який момент рятувати свій бізнес!), а значить великого сенсу в податках немає, так просто, щоб ДЕРЖАВА ІСНУВАЛА і давала копійки менш вдалим нещасним. Замість цього всі підприємства живуть за корпоративними законами, тобто показують у звітах усі доходи, і що головне - витрати, аж до лампочки в будинку акціонерів і покупки будинків і машин (але тут потрібно бачити цифри і статистику, можливо в рік купувати два будинки і не більше і т.д.), а гроші що залишилися на рахунку (надлишки) в кінці року не згортають для поліпшення статутного фонду, та видачі дивідендів акціонерам (до речі їм навіть і дивідендів не потрібно, вони все пускають на статутний фонд), а перераховують на спец.рахунки казначейства, що відкриті на кожного окремо. Якийсь відсоток від обороту підприємства за рік вони залишають у себе, щоб зробити першу свою угоду в новому році. Таким чином -. вони всі будуть показувати свої обороти, тому що від цього буде залежати їхній стартовий капітал на наступний рік. Для початку це буде стосуватися тільки великого бізнесу, малого і середнього бізнесу це не торкнеться, для них - стабільна ставка податку.

Ви скажете що великий бізнес, щоб менше грошей (свого залишку) перерахувати до бюджету, можуть: - витратити всі свої гроші !!, щоб цього не сталося необхідно законодавчо встановити, що можуть купити в рік, скажімо два об'єкти нерухомості та два автомобілі на такуто суму, а якщо нерухомість закордона або автомобіль виготовлений не нашим автопромом, тоді податок від вартості будинку або авто, скажімо - 40% (необхідно прорахувати, і необхідно бачити цифри зі статистики), або якщо захочуть прикупити заводик не в нас, а за кордоном - 50% від вартості заплатите до бюджету і купуйте на здоров'я, і ​​т.д.. Запевняю Вас, ну куплять 10 будинків, 20 машин, 30 заводів, а далі то що? - роздрібнити свої обороти і працювати підприємцями (що сьогодні добре використовується виробниками), але ж завод то не роздрібнити, а не показувати випуску всієї продукції щоб роздати ФОПам і продавши отримати чорну готівку (що чудово робиться на сьогодні) сенсу немає ! депозитів то немає!, купити будинок за ці гроші - а в звіті ФОПа ти показав менше оборот, а за які гроші ти купив будинок? - гроші можуть просто вивозитися з країни і лягати на депозити, ну скажімо в Росії - але це вже момент волі держави і багатих людей (але попрошу зауважити - багатих сьогодні).

Я сподіваюся що багаті сьогодні люди вже зрозуміли, що бізнес протягом секунди можна втратити (немає попиту, рентабельності і т.д.), і ніхто не знає що з ним буде завтра. На жаль!, але на щастя простих людей, такі закони економіки! (тому то й на сьогодні і вигідніше для багатих людей - покласти гроші на депозит, і жити на%, а не займатися виробництвом!). І скільки в світі випадків, коли багаті люди залишили великий спадок своїм дітям, а вони його втратили. Крім того, немає депозитів- немає корупції. Економіка стає набагато прозоріша, чесніша, і бюджет країни і регіонів буде формуватися вже згідно реальних грошей. Ви скажете, а як же неприбуткові підприємства, державні установи. І тут саме головне!, в конституції написано - природні ресурси це власність народу!! Як може газ, вугілля, ліс, електроенергія бути приватною власністю (підприємець що, газову трубу сам прокладав або може за його гроші будувалися атомні електростанції або може він садив столітні дуби в лісі !?? (а може він створив землю, на якій росте ліс?) чи він щось там налив, і утворився метал і вугілля? Чи не правда смішно! Але найсмішніше те, що на сьогоднішній день це саме так і виглядає. І повірте , тільки за рахунок одного газу (коли платить 46 млн. осіб) державі вистачить грошей щоб забезпечити лікарні, школи, дороги і т.д. На даному етапі розвитку суспільства, будь-яка держава захищає багатих, але ніяк не свій народ. Але я вважаю, що реформи вже висять у повітрі !!

Сподіваюся що сьогоднішні багаті люди вже зрозуміли, що їхні діти теж можуть бути звичайними людьми, які будуть шукати роботу, яких будуть просити звільнитися і т.д., і які будуть мати потребу в грошах щоб жити. І тут то ДЕРЖАВА буде їм давати ці гроші. Як? Гроші того самого знаменитого ВЕЛИКОГО бізнесу (який буде на той момент) держава буде розподіляти рівною частиною в січні на кожного свого громадянина. Таким чином нарешті-то кожен відчує той знаменитий 20% ВВП!, що дозволить громадянам групувати отримані капітали і починати бізнес, і нічого що прогорять, адже наступного року будуть нові гроші!!. Це постійно активна економіка, при якій кожен громадянин у будь-якому році може спробувати себе в різних її сферах, і нарешті то реалізувати свій потенціал (нікому нічого не стверджуючи і не крадучи), а в парламенті нарешті-то не будуть ходити мільйонні суми за прийняття того чи іншого закону. Держава має сама забезпечувати себе, і навпаки - купувати і будувати заводи, а не продавати їх, система банківська має бути тільки державною (як податкова) і тільки розрахунковою системою, а не заробляти на себе (це призводить до пасивної економіці, коли кожен хто чорним налом заробив 1 млн. грн. може банкіру ставити свої умови по% ставці, і взагалі, до чого це призводить ми вже бачимо дуже наочно). Єдиний мінус даної моделі - те, що гроші просто можуть вивозитися з країни і відсутність іноземних інвестицій (хоча для них теж можна зробити податок, і якщо поглянути глибше - іноземна фірма в принципі не повинна володіти великим бізнесом в НАШІЙ країні!) - а це вже момент волі держави і сьогоднішніх багатих людей. Але я просто їм хочу сказати: Люди - так як ми живемо зараз - жити не можна!! Подумайте про майбутнє своїх онуків, адже Ви не завжди будете при владі, Ваш бізнес не буде вічний (особливо при глобалізації) - адже ніщо не вічне під місяцем, вічне тільки життя, дане Богом, а Ваші онуки її продовження, будь ласка нарешті, подумайте про них !